Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

POZOR NA PODVODNÍKOV

Sčítanie obyvateľov sa a naplno rozbehlo a svoju šancu sa snažia využiť aj podvodníci. Nezabúdajte, že sčítanie prebieha ELEKTRONICKY, a to od 15. februára do 31. marca. Ako sa sčítať, sa dozviete na stránke www.scitanie.sk. Sčítanie obyvateľov sa realizuje tak, že obyvateľ sa sčíta sám vyplnením elektronického formulára.

Žiaden sčítací asistent ani sčítací komisár obyvateľa do 31. marca NENAVŠTEVUJE.

Polícia odporúča všetkým, ktorí potrebujú pomoc pri elektronickom sčítaní, aby žiadali o pomoc svojich príbuzných, prípadne známych, ktorých poznajú a ktorým dôverujú.

ASISTOVANÉ SČÍTANIE bude prebiehať až po 1. apríli. POZOR NA FALOŠNÉ TELEFONÁTY ” SČÍTACÍCH KOMISÁROV”

V súvislosti so sčítaním obyvateľov, domov a bytov sa objavili prípady, keď dôchodcov telefonicky kontaktovali podvodníci vydávajúci sa za sčítacích komisárov. Ak mali takýto telefonát, choďte na políciu.

POZOR NA FALOŠNÝCH “SČÍTACÍCH KOMISÁROV”, KTORÍ VÁM ZAKLOPÚ NA DVERE

Do domu nikoho pod zámienkou sčítania nepúšťajte. Žiaden sčítací asistent ani sčítací komisár obyvateľa v týchto dňoch nenavštevuje.

Pokiaľ sa s takouto osobou/osobami stretnete, okamžite kontaktujte políciu. Ide o podvod.

Najmä seniori by mali byť opatrní a dávať si pozor na podvodníkov. Podvodníkom nejde o pomoc, ale o to, aby sa dostali do príbytku obete a okradli ju o cennosti a peniaze. Nepohrdnú ani osobnými dokladmi, ktoré by mohli zneužiť.

SKUTOČNÍ SČÍTACÍ ASISTENTI

Asistované sčítanie, ak sa obyvateľ nemôže alebo nevie sčítať sám alebo s pomocou svojich blízkych, bude až po 1. apríli.

Znamená to, že buď obyvateľ navštívi kontaktné miesto zriadené obcou, kde ho sčíta stacionárny asistent, alebo môže telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ktorý ho navštívi doma a sčíta ho.

Nekomunikujte s osobami, ktoré nepoznáte a chceli by vám pomôcť s čítaním, iniciatíva musí prísť vždy z Vašej strany.